Бюджетна програма Чехії на 2024 рік орієнтована на економію

Бюджетна програма Чехії на 2024 рік орієнтована на економію. Відповідно до рішення керівництва ЧР з 13 жовтня було запроваджено серйозні зміни, такі як заходи жорсткої економії. Першими наслідки цього відчують чеські компанії. “Відтепер це рішення називатиметься “чорною п’ятницею” для розвитку національної економіки”, —  така думка опозиції.

У результаті реалізації схвалених урядом новацій буде введено новий коефіцієнт ставки з ПДВ у розмірі 12%. Він замінить колишні знижені ставки в діапазоні 10-15%. Деякі товари, щодо яких раніше діяла знижена ставка, будуть оподатковуватися за стандартною ставкою 21%. Крім того, газети й журнали підлягатимуть оподаткуванню за ставкою 12%, а книжкова продукція буде повністю звільнена від цього збору. Наступного року зміни торкнуться і податкового навантаження на тих, хто займається підприємницькою діяльністю. Тепер воно становитиме від 25 до 40% відповідно до середнього розміру доходу. Також майже 55% від оподатковуваної бази доведеться вносити індивідуальним підприємцям. Раніше вони платили 50%. Додатково вводяться в дію ліміти за трудовими угодами на пільгове оподаткування.

Коефіцієнт для ставки податку на майно буде в 1,8 раза вищим за чинну норму. Відповідно до нової програми зміниться і розмір державної частки, що відраховується. Іншими словами, державне мито більше не стягуватиметься в повному обсязі, тобто відповідальність за податкові надходження нестимуть муніципальні органи. При чому на 800 крон більшою буде вартість річної віньєтки на платних дорогах Чехії. Усі ці зміни ставлять перед чеськими бізнесменами серйозні завдання і можуть мати істотний вплив на економіку країни.

Галерея