Успіх чеського фінансового сектора: банки показали найкращі результати в Євросоюзі

Успіх чеського фінансового сектора: банки показали найкращі результати в Євросоюзі. Банківські компанії в Чехії славляться найвищим рівнем рентабельності серед країн ЄС. Коефіцієнт прибутковості капіталу, що відображає прибуток кожної вкладеної крони, підтверджує той факт, що республіканські банки по праву посіли другу позицію після угорських. Загальний обсяг чистого доходу чеських банків за торішніми підрахунками дорівнював 100 мільярдам крон.

Банки Чехії конвертують у прибуток приблизно 13 гелерів з кожної крони. Водночас Франція трохи відстає за цим показником гелерів — у неї всього 4, а Німеччина і того менше — 2,2, згідно з експертним аналізом. Однак варто зазначити, що в чистому прибутку Komerční banka протягом трьох кварталів помітне невелике зниження на 4,9 %. Це менше торішніх показників, але це не позначилося на репутації KB. Банк все одно входить до числа підрозділів французького Societe Generale з найвищими показниками прибутку, згідно з підтвердженням Юхелки.

Цьому є пояснення. Найважливіше — клієнти в країні вміють погашати свої борги, тому банки менше ризикують. Чехи люблять відповідально підходити до погашення кредитів і тримати під контролем свої витрати, каже Юхелка. Крім того, Чехія — це країна, де люди не беруть кредити в суто спекулятивних цілях. У місцевому менталітеті існує правило: у сприятливий час гроші потрібно економити, а в несприятливий — збільшувати. Чеські банківські компанії мають бути задоволені тим, що громадяни віддають перевагу такому консервативному підходу. Адже вони воліли зберігати більшу частину своїх грошей на поточних рахунках, навіть у той час, коли в банках майже не нараховували відсотки. Зате зараз стан справ покращився, про що свідчить рух грошових коштів на цих рахунках. Відбулося помітне зниження обсягу депозитів на поточних рахунках і значне їхнє зростання на фіксованих, де наявний вищий коефіцієнт за відсотковими ставками. Вважається, що виникнення різниці за рухом грошей на банківських рахунках і в ПІФах збільшує значну частку депозитів.

Галерея