Спрощення процесу: субсидії на житло в Чехії з грудня будуть повністю електронними

Спрощення процесу: субсидії на житло в Чехії з грудня будуть повністю електронними. Отримання субсидій на житло в ЧР буде повністю оцифровано вже протягом грудня. Жителі Чеської Республіки тепер зможуть подавати прохання на виплату субсидій на житло в електронному форматі, що спростить процедуру отримання соціальної допомоги в чеських компаніях

Цю новину анонсував Маріан Юречка (Marian Jurečka), представник Міністерства праці. Згідно з інформацією, в період з вересня по листопад цього року було виплачено житлових субсидій у кількості приблизно 272 400. Ця цифра значно перевищує торішню позначку в 188 300 виплат. Позитивних змін зазнала і процедура подання заяви на виплату житлових допомог. З літа минулого року вона стала здійснюватися через Інтернет, що значно полегшило завдання.

Низка удосконалень позначилася не тільки на процедурі реєстрації, а й на розмірі допомоги. Нові правила збільшують розмір субсидії за рахунок підвищеного ліміту з її розрахунку. На початку осені цього року відбулося збільшення кількості домогосподарств, які отримують цю субсидію, до 272 390. У результаті загальна сума склала 1,72 мільярда чеських крон. При цьому громадянам виплачується середня допомога в розмірі 6304 крон.

Оформляючи субсидії на житло в цифровому форматі, відомства стають на один крок ближче до спрощення системи соціальної підтримки. Експерти прогнозують, що прийдешнє зростання цін на енергоносії спричинить збільшення кількості одержувачів допомоги. Цей момент детально висвітлено в доповіді Алеша Юхелки, представника коаліції. Він також зазначає, що в уряді не повинні втручатися в цей процес. 

З іншого боку, на думку міністра Юречки, велика кількість домогосподарств не помітять зміни цін, оскільки для них вони збережуться на рівні поточного року. Ба більше, є підстави припускати, що для невеликої кількості з них зниження цін усе ж таки буде можливим.

Галерея