Чеська Республіка у 2030 році: зростаюча потреба в навичках роботи з цифровими технологіями на робочому місці

Чеська Республіка у 2030 році: зростаюча потреба в навичках роботи з цифровими технологіями на робочому місці. На заході “Digital Czech Week” Іван Бартош, заступник прем’єр-міністра Чеської Республіки, виступив із важливою заявою. Він повідомив, що до 2030 року 9 із 10 посад у Чехії міститимуть вимоги до володіння базовими навичками роботи з цифровими технологіями. Наразі ж такими знаннями володіють лише 60% працюючих громадян Чехії. Згідно з дослідженням, до 2030 року цей показник має підвищитися до 80%. Бартош підкреслив, що навчання цифровим технологіям має першорядне значення. Таким чином, відповідно до умов “Digital Czech Week” надається підтримка більш ніж 120 заходам освітнього характеру.

Програма цифрового розвитку до 2030 року, розроблена урядом Чехії, спрямована на підвищення рівня цифрової компетентності населення. Також велика увага приділяється питанням розбудови відповідної інфраструктури, сприяння процесу цифрового перетворення чеських компаній та збільшенню обсягу державних послуг, що надаються через Інтернет. На думку експертів, завдяки цифровізації динаміка ринку праці зростатиме. Таким чином, за оцінками, найближчими роками буде скорочено 330 тис. одиниць робочих місць і створено близько півмільйона додаткових вакансій. А для цього потрібні володіння базовими знаннями в галузі цифрових технологій.

Під час роботи над проєктом очільник країни Петро Павло вказав на недоліки в розвитку цифрового простору. Йдеться про розгляд заявок на отримання допомоги із соціального страхування, а також проведення ідентифікації за допомогою використання електронних ідентифікаційних карт. Однак у своєму виступі він констатував, що по лінії цифровізації в адміністрації президента є певні зрушення. Так, наприклад, у своїй діяльності уряд активно використовує різні цифрові технології. Згідно із заявою Месршміда, директора державного Управління цифрової інформації, освіта в цій галузі є основним напрямком. Саме на цьому має зосередити свої зусилля держава.

Галерея