Відпустка в Чехії: що ви маєте знати про можливість скасування і перенесення

Відпустка в Чехії: що ви маєте знати про можливість скасування і перенесення. Важливо зазначити, що початкові дати надання відпустки співробітникам визначаються безпосередньо роботодавцем компанії в Чеській Республіці. Саме він несе відповідальність за забезпечення співробітникам можливості відпочити й відновитися. Однак роботодавець може як надати відпустку працівнику, так і скасувати її. У цьому питанні можливі різні ситуації. Наприклад:

  • відкликання співробітника з уже відпустки, в якій він уже перебуває;
  • перенесення невикористаних відпускних днів на інші дати;
  • ненадання законного відпочинку працівнику у вигляді відпустки в дату, яка була заздалегідь обумовлена.

Згідно з Трудовим кодексом, роботодавець не має прямої вказівки на право скасування або відкликання відпустки. Однак, за наявності виняткових обставин він все ж може це зробити. Наприклад, коли його діяльності загрожує небезпека зриву або банкрутства через відсутність працівника на місці або роботодавець не може виконувати свої прямі обов’язки без цього співробітника в конкретній ситуації.

Однак у цьому випадку на роботодавцеві лежить відповідальність провести виплату компенсації своєму працівникові. Адже він зазнав витрат певного роду через зміни або відкликання відпустки. Такий підхід допоможе запобігти зловживанню роботодавцем своїми правами в цьому випадку. Робітник має бути повідомлений не менше ніж за 14 днів про дати відпустки, встановлені роботодавцем. Таке повідомлення має бути надіслано директором письмово. Просте включення відпускних днів до графіка неприпустиме.

Якщо роботодавцю не вдалося призначити відпустку співробітнику до 30 червня майбутнього року, працівник сам може призначити дату початку свого відпочинку на 1 липня. При цьому на співробітнику лежить відповідальність за повідомлення роботодавця про це за два тижні. Виняток також діє, коли роботодавець офіційно визначає початок відпочинку працівника на його попереднє прохання, наприклад, для доповнення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Галерея