Законодавчі нововведення про працевлаштування іноземців у Чехії

Законодавчі нововведення про працевлаштування іноземців у Чехії. За поточний рік було внесено велику кількість суттєвих змін до законодавства про іноземців. До деяких із цих нововведень включено нові вимоги щодо працевлаштування мігрантів у чеських компаніях, їхнього проживання та медичного страхування.

Важливим нововведенням стала вимога підтвердження номера вакансії при оформленні трудової карти. Іноземцю також необхідно пред’явити на розгляд організації документ, аналогічний виписці з довідки про судимість із країни, громадянином якої він є. Змінилися і вимоги до трудового договору: його можна укладати строком не менше ніж на шість місяців замість належного року. Серед інших нововведень — збільшення терміну дії довгострокових сезонних робочих віз. Зокрема, його буде продовжено до дев’яти місяців, а претенденти на отримання такої візи повинні будуть також пред’являти роботодавцю документ, що підтверджує відсутність у них судимості.

Важливою зміною є вимога про необхідність з’явитися до місцевих органів влади протягом 30 днів з моменту в’їзду в країну, замість колишнього триденного терміну. Крім того, скасовано необхідність отримувати страхові поліси виключно у PVZP. Таким чином, у мігрантів з’явилася можливість самостійного вирішення питання, де укладати договір страхування. Тепер на вибір пропонуються різні страхові агентства з різними вимогами до умов страхування. Змінилися також розміри страхових виплат і порядок внесення іноземців до реєстру медичного страхування. Оскільки до законодавства постійно вносяться зміни, наразі у стадії підготовки перебуває новий нормативний документ — Закон про в’їзд і проживання іноземців у Чеській Республіці. В остаточний варіант ще можуть бути внесені відповідні корективи.

Галерея