Чи реально зобов’язати чеські компанії оприлюднити відомості про заробітні плати?

Чи реально зобов’язати чеські компанії оприлюднити відомості про заробітні плати?Роботодавці в Чехії можуть зіткнутися з вимогою влади розкрити дані про зарплату співробітників. Така ініціатива керівництва буде рішенням у рамках директиви ЄС. Завдання полягає в тому, щоб скоротити різницю в оплаті праці працівників обох статей, які виконують однакову роботу. Згідно з вказівкою потрібно, щоб Чеська Республіка включила цю норму в національне законодавство. За даними опитування, проведеного агентством Právo, адміністрації підприємств стурбовані можливими наслідками змін. Вважається, що таке коригування може стати причиною напруженості у відносинах між співробітниками в компаніях Чехії.

За словами представника Міністерства праці та соціальних справ Маріана Юречки, в уряді ще не вирішили, як інтерпретувати директиву від ЄС. Тому ухвалення нового закону буде можливе не раніше 2025 року. Керівники підприємств наголошують, що обов’язкове розкриття інформації про зарплату може викликати напруженість серед співробітників. Однак вони визнають, що прозорість у питаннях винагороди за працю дуже важлива. Тому в компаніях виникла ідея публікувати середні зарплати за кожною посадою. За правильного підходу можна мотивувати, а не навпаки, бентежити співробітників.

Експертне дослідження також показало, що існує значний розрив в оплаті праці чоловіків і жінок, які обіймають однакові посади. Було також зазначено, що існує ризик можливих негативних наслідків запровадження обов’язкового оприлюднення даних про заробітну плату. З точки зору юриста Якуба Свободи, існує побоювання того, що можуть скластися обставини, за яких низькокваліфіковані співробітники опиняться у виграші за рахунок більш старанних. Незважаючи на це, мета пропонованих поправок — ліквідувати розрив у винагороді жіночої та чоловічої праці. Тому багато сторін сходяться на думці про важливість подальшого обговорення та осмислення деталей закону для реалізації цієї ідеї.

Галерея