Міграційний слід: українці активно відкривають бізнес у Чехії

Міграційний слід: українці активно відкривають бізнес у Чехії. Протягом перших трьох кварталів цього року у Чехії відкрили бізнес 55 000 громадян. З них 4 904 особи мають українське громадянство, що становить 9% від загальної кількості підприємців-початківців. Таке зростання кількості бізнесменів пов’язане зі збільшенням кількості українців, які проживають у Чехії через хвилю міграції.

Згідно з висновками Віри Каменичкової, аналітика Чеського кредитного бюро цього року чисельність компаній у Чехії, відкритих українськими підприємцями, перевищить торішні показники. Тоді в середньому 476 українських іммігрантів розпочинали підприємницьку діяльність у країні щомісяця. Найбільше бізнес-початківців українців (1 733 особи) – у Празі. На цей показник припало 19% від загальної кількості ліцензій на ведення бізнесу в столиці.

Розподіл по чеських регіонах став рівномірнішим, порівняно з колишнім. Значно зменшилася у ньому частка Праги, тоді як показники таких регіонів, як Злін та Оломоуц, збільшились. Здебільшого українські підприємці вважають за будівництво актуальною сферою діяльності. Вони відкрили у Чехії понад 1900 таких підприємств. Щодо вікової групи, то розрахунки показали, що третина підприємців з України, що становить у Чехії 35%, перебуває у віці 18-30 років. Ще третина бізнесменів, 36%, перебувають у віці від 31 до 40 років.

За даними аналізу міграційної політики, спостерігається помітне зниження загальної кількості іноземців, які легально проживають у Чехії. Переважно це пов’язано з тим, що багато українців повернулися на батьківщину. У республіці українські іммігранти, як і раніше, становлять найбільшу за чисельністю групу іноземних громадян. За цим показником вони випереджають словаків, в’єтнамців, росіян, румунів та поляків.

Галерея