У Чехії не вистачає будівельників та водіїв

У Чехії не вистачає будівельників та водіїв. За даними компаній, які займаються наймом персоналу в Чехії, нині відзначається гостра нестача працівників будівельних спеціальностей, а також водіїв. Є потреба й у складських працівниках. Також Чехії не вистачає лікарів, медичних працівників, вихователів, вчителів, викладачів, кухарів, кондитерів, управлінців, аналітиків та спеціалістів з кібербезпеки.

Раніше чеський ринок праці заповнювали громадяни України, але з початком військових дій багато хто залишив Україну та обрали для життя інші країни, такі як Німеччина, Португалія, Іспанія. А чоловіки взагалі не можуть покинути територію країни. Також два роки тому багато росіян їздили до Чехії на заробітки. Сьогодні Чеська Республіка для них закрита. Росіяни та білоруси можуть претендувати лише на гуманітарні візи.

Чекати, що найближчим часом ситуація зміниться не варто. Навпаки, біженці з України, які живуть у Чехії, після скасування виплати допомоги швидше за все поступово іммігруватимуть до більш забезпеченої країни Європи або повернуться додому. Це ще більше посилить ситуацію з нестачею працівників у Чехії, як заявляють чеські компанії .

Галерея