Відбір на Чемпіонат світу

Відбір на Чемпіонат світу, або його нова назва, Кубок Світу, з баскетболу в 2019 році проходить у Чехії. Розпочався другий етап. Перший матч змагань був проведений у чеському місті Пардубіц, між збірними Росії та Чехії. Гра закінчилася із рахунком 78:80. Російська чоловіча команда поступилася чехам 2 очки. Найкращий результат гри, 19 очок, у Яромира Богачика, чеського захисника, навчався в Чехії. Гідний рівень показав розігруючий захисник Дмитро Хвостов із Росії. На його рахунку 18 очок. За підсумками набраних 10 очок російські баскетболісти опинилися на четвертому місці у групі K. Можливість підвищитись у них ще буде. Другий матч у другому відборі пройде 16 вересня у Хімках, на рідному майданчику спортсменів, які зіграють проти збірної Болгарії. Лідирують у цій же групі збірні Франції та Чехії, у яких по 13 очок. Третє місце посіла команда із Фінляндії. Вони мають 11 очок. З кожної групи у фінал чемпіонату вийдуть три збірні, які набрали більшу кількість балів. До уваги беруться підсумки обох етапів. Фінал Кубка світу щорічно проводиться в різних країнах завдяки жеребу. Організатор цьогорічного чемпіонату — Китайська Республіка. Тому з 31 серпня по 15 вересня 2019 року фінальний етап змагань пройде саме там. Змінилася не лише назва Чемпіонату Світу, а й кількість команд, які беруть у ньому участь. Замість 24 команд – 32.