Динаміка попиту та пропозиції житла в Чехії: зростання попиту, падіння пропозиції

Динаміка попиту та пропозиції житла у Чехії: зростання попиту, падіння пропозиції. Увага чеських компаній , що займаються будівництвом нового житла, прикута до новин експертів, що передбачають зростання попиту на купівлю квартир та будинків у найближчому майбутньому. У перспективі наступного року пропозиція нерухомості скоротиться ще на 1% через слабкий попит та високі витрати на будівельні роботи, що призведе до відсутності реалізації нових житлових проектів. Однак у першій половині наступного року очікується збільшення попиту на житло на 2,3%, а у другому півріччі – на 2,5%.

Згідно з дослідженням CEEC Research, 63% будівельних компаній планують зберегти поточний рівень цін на свої об’єкти, 31% підвищити вартість в середньому на 5%, а 6% організацій розраховують на зниження цін на об’єкти нового будівництва до 4%. Очікується, що зростання попиту буде зумовлене тим, що найближчим часом відсоткові ставки будуть знижуватися. Зростання попиту на житло у другому півріччі свідчить про поступове покращення ситуації на ринку житла.

Відповідно до даних на період до червня 2023 року, отриманих від представників компанії Deloitte, квартири купувалися за ціною близько 93 300 крон за квадратний метр і здавались в оренду в середньому за 272 крони за квадратний метр. Найдорожчі празькі квартири продаються за ціною 156 тисяч крон за квадратний метр, а здаються орендарями по 373 крони за квадратний метр.

Прага з її високим попитом на новобудови є містом, де у перші 6 місяців 2024 року очікується значне зростання інтересу громадян до нового житла – приблизно на 3%. У наступні 6 місяців наступного року попит у столиці збільшиться ще більше – на 3,8%. З цього можна зробити висновок, що інтерес чеських громадян до новобудов у майбутньому зростатиме, особливо у столичному регіоні, що, швидше за все, призведе до зростання цін на нове житло.

Галерея