Забудовники у Чехії починають готуватися до падіння цін на нерухомість

Забудовники у Чехії починають готуватися до падіння цін на нерухомість. Боротьба за клієнтів набирає обертів. У поточному річному періоді девелопери отримають не надто райдужні прибутки від продажу нового житла. Але низка власників чеських фірм з будівництва вже роблять спроби залучити потенційних клієнтів. Підприємці впевнені, що покупці обов’язково з’являться, коли коефіцієнти за іпотечними кредитами знизяться. За прогнозами аналітиків, ця подія очікується вже наступного року.

В даний час девелопери говорять про можливе зростання цін у зв’язку з поверненням на споживчий ринок попиту, що стримується. Однак тут йдеться про вже завершені проекти, будівництво яких було відкладено у зв’язку з несприятливим економічним становищем. Як зазначалося на нещодавніх зборах асоціації ріелторів, зацікавленість у придбанні житла в цілому спостерігається, але більшість покупців чекають зниження цін на квартири або в обставинах, що склалися, не можуть отримати іпотечний кредит.

Поява нових житлових проектів на ринковому майданчику нині відбувається з деякими труднощами. Навіть якщо не брати до уваги період весняного пожвавлення, обсяг попиту не зростає вже рік, а у великих програмах продається лише кілька десятків квартир на місяць. Змінити ситуацію можна буде у 2024 році, після того, як ЧНБ розпочне зниження базової кредитної ставки.

Галерея