Перспективи співпраці: чеські компанії та українське відновлення

Перспективи співпраці: чеські компанії та українське відновлення. Компанії Чехії почали отримувати запити на роботи, пов’язані з реалізацією планів з відродження інфраструктури України. За результатами опитування більше 200 учасників Торгово-промислової палати та Конфедерації промисловості та транспорту Чеської Республіки підготували конкретні пропозиції. Низка компаній вже виконує поставлені завдання. Решта зупинилися на підготовчому етапі. Зденек Зайчек, який є президентом TPP, зазначив, що з усіх зацікавлених компаній виграють ті, хто тільки починає співпрацювати з Україною.

Республіканська пропозиція про поставки в Україну обладнання, приладів та інструментів медичного та гластичного стану. Як бачимо, великий інтерес для чеських компаній викликають контракти, пов’язані з реконструкцією об’єктів енергетичної, транспортної та водної інфраструктури, включаючи будівельно-монтажні роботи та підготовку матеріалів. Серед перших контрактів вони підписали компанії, які не мають досвіду поставок в Україну. Можливо, на це вплинув потенціал, який відкрився для нових учасників ринку.

103 чеські компанії, які працюють у різних галузях, звернулися до Торгово-промислової палати щодо включення до переліку потенційних учасників процесу відновлення інфраструктурних об’єктів в Україні. Документ із переліком відповідних компаній рік тому склав уряд Чехії. Розслідування підтвердило, що кожна шоста чеська компанія отримала запит на співпрацю від української сторони. На даний час приблизно кожна 10 організація, згідно з підрахунками, здійснює свою діяльність в рамках договорів, укладених з Україною. Інші компанії поки не вирішували налагоджувати ділові стосунки з українськими представниками. Можливо, на це сильно впливає негативна інформація та труднощі з оформленням документів для отримання державних гарантій та страхування.

За словами Яни Рафай, голови правління Промислово-транспортної конфедерації, цей стримуючий фактор зникне в процесі тіснішої співпраці між компаніями та представниками держави. Велике повідомлення буде мати капітал добре в групі буде описано фінансування наключених контрактів. На тлі інших країн це відображається на масштабах участі чеських компаній у процесі відновлення України.

Галерея