Рівень доступності іпотеки у Празі знизився на 70%

картинка_фірма_в_чехії

Рівень доступності іпотеки у Празі знизився на 70%. Спільно з центром даних EMA співробітники агентства Seznam Zprávy розробили індексний перелік, що демонструє доступність квартир у Чеській республіці у разі оформлення іпотечної позики. 

Порівняння показників березня 2020 року із сьогоднішніми значеннями виявляє цікавий факт — рівень недоступності підвищився на 81,6% по відношенню до показників країни в цілому. Компаніям у Чехії слід звернути увагу на цю інформацію, щоб не пропустити жодної новини у цій галузі.

Згідно з індексом, рівень прийнятного попиту на житло в Празі помітно знизився з березня 2020 року і становить 1,698. Найбільший спад показників спостерігається у Височинському регіоні – коефіцієнт 2,058 знизився до позначки 1,670 (спад становив 67%).

Але справжнім «рекордсменом» показник Устецького району, який тривалий час зберігався на рівні 155%, що еквівалентно відмітці 2,549. Однак у всіх регіонах, за винятком Ліберецького, цей показник опустився, а в Карлових Варах він став нижчим за значення 2 вже після шести місяців.

Після Праги в рейтингу йде район Середньочеського краю, в якому власники житла витрачають на погашення іпотечного кредиту в квартал до 18 099 крон. Третій рядок у списку займає регіон Південна Моравія, платежі тут склали 17 832 чеські крони. Найнижчим середнім довгостроковим платежем за іпотечною позикою відрізняється район Усті-над-Лабем. Цей показник не перевищує позначки 10 тисяч крон протягом уже шести тижнів. Вісім інших округів не перевищують позначки 15 тис. 

Віце-голова правління Gepard Finance заявив, що до кінця поточного року можливе невелике зниження відсоткових коефіцієнтів. Звичайно, за умови збереження тренду на нижчу інтенсивність інфляції.

Галерея