Як розширення ЄС вплине на субсидії для Чехії?

Як розширення ЄС вплине на субсидії для Чехії? Прийняття до Євросоюзу України та низки західнобалканських країн може створити ситуацію, яка суттєво впливає на розподіл фінансових ресурсів усередині Союзу. Чи варто турбуватися чеським фірмам ?

«Усі країни-учасниці будуть відраховувати великі кошти, але при цьому їх прибуток ставатиме дедалі менше. Ряд нетто-отримувачів перетворяться на нетто-вкладників», — до такого підсумку дійшли Генерального секретаріату ЄС.

В основу дослідження покладено два варіанти розвитку подій у найближчому майбутньому. Очікується, що незабаром ЄС розширить свої кордони, включивши до них як мінімум дев’ять прикордонних держав (Албанію, Боснію та Герцеговину, Чорногорію, Грузію, Косово, Молдову, Північну Македонію, Сербію, а також Україну). Внаслідок цього діючі умови, що впливають на перерозподіл фінансових коштів, все одно залишаться без змін.

За оцінкою британського видання, приєднання країн-новачків призведе до додаткових асигнувань обсягом 257 мільярдів євро під час 7-річного бюджетного терміну роботи Євросоюзу. Значна частка цієї суми піде на фінансову допомогу Україні. Примітно, що ця держава визнана найбільш багатонаселеною у складі майбутніх членів Європейського Союзу і має у своєму розпорядженні найбільший масив аграрних територій.

Водночас в Естонії, Кіпрі, Литві, Мальті, Словенії та Чехії спостерігатиметься позитивна динаміка обсягів надходжень до бюджету ЄС. Водночас Естонію, Кіпр, Литву, Мальту, Словенію та Чехію чекає на участь нетто-вкладників. Експерти визнають, що подібні кардинальні перетворення в системі фінансового перерозподілу, швидше за все, стануть причиною «невеликого тиску» для деяких країн-учасниць, але «плюси значно перевершуватимуть мінуси».

Галерея