Безпека коштів: чому експерти відмовляють чехів від зберігання адвокатів

Безпека коштів: чому експерти відмовляють чехів від зберігання адвокатів. Юристу Хані Суковій висунуто численні звинувачення у привласненні 153 млн. крон. Було виявлено низку серйозних проблем, які не дозволили ошуканим клієнтам отримати належну компенсацію. Ця справа — лише один із багатьох серйозних розкрадань, у яких фігурує Сукова. З погляду сенатора та юриста Хани Кордової Марванової, через ситуацію, що склалася, чеським компаніям і приватним особам не слід доручати кошти юристам при операціях з об’єктами нерухомості. Крім того, представниця сенату наголосила на ненадійності системи ескроу.

За словами поліції, у Хани Сукової не знайшли активів, які могли б покрити збитки, завдані нею своїм замовникам. Слідчі конфіскували лише 10 мільйонів чеських крон, розміщених на інших рахунках обвинуваченої. Її донька вважається співучасником у махінаціях матері. Детективи конфіскували у неї котедж у горах та два автомобілі. Адвокату Сукової пред’явлено звинувачення і в інших великих розкраданнях, які мали місце минулого року. Більше того, журналісти щоденної газети Seznam Zprávy провели ретельне розслідування. Вони оголосили, що їм вдалося знайти вагоміші докази, які свідчать про те, що адвокат протягом останніх п’яти років займалася незаконними маніпуляціями з грошима.

Сенатор Марванова зазначила, що саме відсутність страховки робить клієнтів уразливими перед розкраданнями грошей із адвокатських рахунків. Ця проблема підтверджується історіями постраждалих від такого ж шахрайства. Наприклад, у випадку з адвокатом Мілошем Власаком ошукані ним клієнти досі не отримали ані грошей, ані компенсації. Адвокат-шахрай у 2017 році обікрав їх на 65 млн. крон. Страхуючи через ескроу, клієнти думають, що вони вже захищені від подібних ризиків. Насправді, це не так. Таке страхування не поширюється на випадки крадіжок та інших злочинів. Тому, вважає сенатор Марванова, подібні ситуації мають спонукати парламентаріїв до внесення змін до законодавства Чехії.

Галерея