Чеські лікарі включають фізичну активність до програми терапії

Чеські лікарі включають фізичну активність до програми терапії. Перед лікарями постало питання про включення фізичної активності до лікувальних призначень. На думку міністра охорони здоров’я Властимила Валека, оплачувати такі заходи необхідно за рахунок коштів профілактичних фондів страхових компаній Чехії. Сьогодні 75% населення мають надмірну масу тіла, що призводить до високої захворюваності на цукровий діабет та інші патології. У результаті медичне лікування генерується до 10% всіх витрат.

Фахівці вважають, що за допомогою фізичних навантажень, рекомендованих фізіотерапевтом спільно з дієтологом, можна не лише покращити фізичну форму, а й підвищити прогноз здоров’я. Цю пропозицію підтримує Чеське товариство фізичної медицини. Такий підхід дозволить знизити навантаження на систему охорони здоров’я та реабілітації. Поки робляться конкретні кроки, уряд готує поправки до Закону про національне медичне страхування. Ці корективи будуть спрямовані на стимулювання здорового способу життя шляхом запровадження системи бонусів за регулярне проходження профілактичних оглядів. Пропонується також більш тісно пов’язати спорт та здоров’я за допомогою Закону про спорт.

Наукові дослідження показали, що через низький рівень фізичної активності чехів система охорони здоров’я щороку втрачає десятки мільярдів крон. Регулярне фізичне навантаження може запобігти таким серйозним захворюванням, як діабет і високий кров’яний тиск. Таке рішення дуже важливе, оскільки в країні високий відсоток людей, які страждають на ожиріння. Загалом, розглядаючи пропозицію лікарів щодо включення фізичної активності у лікування, можна констатувати розумні та перспективні заходи щодо покращення здоров’я чеського населення.

Галерея