Чехія на шляху до відмови від нафти з Росії: чим обернеться таке рішення для країни

Чехія на шляху до відмови від нафти з Росії: чим обернеться таке рішення для країни. На думку Петра Фіали, залежність Чехії від російської нафти незабаром закінчиться. І станеться це протягом кількох місяців. “Ми станемо незалежними і в цій галузі, так само як і в галузі газу”, – сказав чиновник.

Чехія бере на себе велику відповідальність за енергетичну безпеку, та ключові ресурси, які раніше перебували у віданні приватних чеських компаній або державних структур зарубіжних країн. Російське ядерне паливо, як очікується, зіткнеться з аналогічними діями. “Зараз найбільш важливими є енергетична безпека та національний суверенітет”, – підкреслив Фіала. Враховуючи ці факти, прем’єр повідомив, що вже вжито перших заходів щодо мінімізації залежності від російської держави.

Чехія вже придбала фракційну складову у послугах ЗПГ-терміналів, уклала партнерство з оператором газопроводів Net4Gas та розглядає можливість розширення пропускної спроможності лінії Transalpine. Крім того, країна планує розвивати атомну енергетику та будує атомні реактори як традиційної, так і малої модульної конструкції. Як один із важливих напрямів міністр назвав роботу з удосконалення транспортної інфраструктури. Крім того, необхідно розглянути зв’язки між промисловістю та освітою, науковою та дослідною діяльністю.

У ході конференції виступив відомий письменник та експерт Нассім Талеб, який наголосив на важливості забезпечення взаємовигідного економічного мирного співіснування всіх країн. Він зазначив, що на Землі наростають конфлікти та погрози, а кількість війн останнім часом збільшилася. Талеб також зазначив, що економіка стала набагато реактивнішою, а пандемія COVID-19 показала, що системи здатні отримувати користь з помилок і вчитися на них.

Галерея