Як кліматичні зміни можуть перетворити Чехію на виноробну державу

Як кліматичні зміни можуть перетворити Чехію на виноробну державуВ даний час такі райони, як Пльзень, Тршебонь із Середньочеською височиною, не асоціюються з виноградарством, але в найближчі кілька років кліматичні зміни перетворять ці території, як і інші райони Чехії, на ідеальні місця для виноробства.

2060 рік – це, мабуть, найсприятливіший час для того, щоб чеські компанії почали виробляти найкращі вина у всій Богемії. На думку кліматологів, цей рік буде відомий своїми погодними умовами для виноградарства. На півдні Моравії, де винороби вже виробляють свій небесний напій, планується зосередити виробництво червоних вин. Вони відрізнятимуться підвищеним вмістом спирту та яскраво вираженим ароматичним профілем.

У сезоні 2010 року оптимальні умови для виробництва білих вин склалися в регіонах Південної Моравії та Центральної Чехії, особливо у Мельнику та його околицях. На той момент жоден регіон країни не міг похвалитися слушними перспективами стати місцем для вирощування червоних вин. Оптимістичний сценарій, запропонований кліматологами (RCP 4.5) стосовно періоду 2041-2060 років, показує, що саме в Празі стане можливим вирощування білого винограду сорту Рислінг, настільки популярного сьогодні у світі. Інша методика, HadGEM, показала, що у столиці Чехії вже є умови, що підходять для виведення червоного Каберне Совіньйона. За найпесимістичнішого сценарію ситуація буде сприятливою для зростання як сорту Мерло, так і Каберне Совіньйон.

Зміна клімату призводить до посилення температурного режиму, що також є причиною підвищення вмісту цукру у винограді. В результаті вина стають потенційно більш солодкими та міцними. Однак попит на менш міцні вина не знижується, і на це є причини. Хоча останнім часом інтерес споживачів до більш солодких та міцних напоїв також зріс.

Галерея