Модернізація за рекордну суму: Чехія отримала кредит на підготовку залізничної системи до майбутніх викликів

Модернізація за рекордну суму: Чехія одержала кредит на підготовку залізничної системи до майбутніх викликів. Європейський інвестиційний банк надає чеським компаніям кредит на модернізацію залізничних ліній. Це справді історичний крок, оскільки ніколи раніше країна не отримувала від цього банку такої великої суми — 24 млрд. крон. Вже визначено термін завершення робіт – 2027 рік. З представниками банку було підписано угоду, за якою 40 проектних напрямків отримають ці кошти на свою реалізацію.

Важливо відзначити, що цей кредит ЄІБ дозволить Чехії отримати й інші інвестиції, зокрема у вигляді підтримки з боку Європейського Союзу. На думку Міністра транспорту Мартіна Купки, залучення фінансування від різних інвесторів є правильною стратегією.

Виділені кошти будуть спрямовані на підвищення безпеки залізничного полотна та розвиток технологій кібербезпеки. Також буде вдосконалено вокзали та інші об’єкти залізничного призначення. Завдяки цьому буде підвищено рівень максимальної швидкості та пропускної спроможності мережі Трансєвропейського сполучення. 

За словами представника ODS Збинека Станюри, такий вигідний кредитний інструмент має низькі відсоткові ставки, що дає змогу державному бюджету витрачати кошти на інші пріоритети. За рахунок грошової маси, що надається, можуть бути покриті довгострокові інвестиції, що мають важливе стратегічне значення.

Очікується, що за рахунок підвищення якості залізничних перевезень знизиться використання автомобільних пересування. Такий підхід, безумовно, позитивно вплине на екологічну обстановку, оскільки знизиться негативний вплив на неї з боку автомобільного транспорту.

Галерея