Чехія переходить до онлайн-оформлення посвідчень водія

Чехія переходить до онлайн-оформлення посвідчень водія. Тепер чехам буде набагато простіше отримати посвідчення водія. Із цього року дійсна його цифрова копія. Для цього достатньо подати заяву у Portál dopravy. Про це повідомили представники Міністерства транспорту у спеціальному інформаційному повідомленні для преси. Заповнення онлайнової форми заявки тепер займає лише кілька хвилин, оскільки всі дані вже введені.

Користувачеві залишається тільки вибрати компанію в Чехії, де він може отримати нове фізичне посвідчення водія. Крім того, заявник може ввести свої контактні дані та отримати на свою електронну скриньку повідомлення про те, де він може забрати своє нове посвідчення. Це можна зробити в будь-якому з 206 офісів, розташованих у міських округах з різними системами юрисдикції.

Інші транспортні послуги можуть бути легко здійснені через портал. Наприклад, водій може зареєструвати тут свій автомобіль. За словами Карела Вахала із департаменту цифрових технологій Мінтрансу, вже розробляються й інші сервіси. Серед них — отримання повідомлення про коригування «списку штрафних балів» або відправлення електронного запиту на отримання інформації про автомобілі, що цікавлять.

Онлайн-заявки на отримання посвідчень водія використовуються вже близько двох з половиною років. До появи сайту заявок було втричі менше. Наразі щотижня через сайт обробляється близько 1600 звернень. У планах Міністерства транспорту провести оцифрування всіх основних дата-баз. Ця робота має бути завершена до лютого 2025 року. З цього року водіям більше не потрібно мати при собі фізичне посвідчення водія, оскільки воно більше не є обов’язковим. Необхідною умовою залишається лише зберігання та своєчасне продовження цього сертифікату.

Галерея