ЗМІ Чехії: історичний крок — Україна, Боснія, Герцеговина та Молдова запрошені до переговорів щодо вступу до ЄС

ЗМІ Чехії: історичний крок — Україна, Боснія, Герцеговина та Молдова запрошені до переговорів щодо вступу до ЄС. Представники Європейської комісії підготували проект рекомендацій для початку переговорних процесів щодо можливого приєднання до Європейського Союзу таких держав, як Україна, Молдова, а також Боснія та Герцеговина. Ці пропозиції отримали позитивну оцінку в багатьох офіційних осіб.

У повідомленні йдеться, що для початку переговорних заходів ці проекти мають бути одностайно схвалені країнами-учасницями ЄС на майбутній грудневій зустрічі на найвищому рівні. Власники чеського бізнесу уважно стежать за цими подіями та розглядають їх як історичний момент.

В Україні проведено реформи правової системи, зокрема, боротьба з корумпованими органами правосуддя. Ці кроки були високо оцінені Європейською комісією. Країна неодноразово заявляла про своє бажання вступити до Союзу та звернулася із заявкою на приєднання до нього у лютому 2022 року. Проте цього недостатньо для переходу до переговорів про членство, необхідно виконати ще кілька умов.

Пропозицію розпочати переговорний процес щодо приєднання до ЄС було зроблено також Боснії та Герцеговині. Однак Комісія висловила занепокоєння щодо деяких законодавчих положень, які були прийняті у Боснії. Тому представники ЄК висунули певні умови, які мають бути найближчим часом виконані державою. Результати будуть оцінені під час наступної звітної сесії.

Рекомендацію щодо підготовки до переговорів на членство в ЄС отримала Молдова. Її кандидатуру підтримали більшість лідерів Європейського комітету. Крім того, Грузії також рекомендувалося стати кандидатом у члени ЄС. Було наголошено, що державі дуже важливо вжити заходів щодо боротьби з дезінформацією та політичним поляризаційним впливом, а також забезпечити вільні та справедливі виборчі процеси.

Крім цього, Європейською комісією було проведено атестацію ще п’яти країн Балканського півострова. Їхня робота з проведення різних перетворень отримала позитивні відгуки. Однак, щоб розпочати наступний етап підготовки до членства в ЄС, у цих країнах мають бути продемонстровані додаткові прогресивні кроки.

Галерея