Чехія посилює заходи проти відмивання грошей: які зміни набирають чинності

Чехія посилює заходи проти відмивання грошей: які зміни набувають чинності. Уряд Чехії вживає заходів щодо боротьби з відмиванням грошей. Багато чеських компаній почнуть перевіряти своїх клієнтів щодо можливої ​​участі в механізмах нелегального відмивання грошових потоків. Урядову поправку було підтримано більшістю голосів у Палаті громад. Передбачається, що це дозволить підвищити верхню межу штрафу за порушення правил боротьби з фінансуванням операцій з відмивання грошових сум. Членам бюджетного комітету було доручено розглянути поправку у стислий термін. Таким чином, зміни можуть набути чинності вже у січні.

Тепер, спираючись на закон, можна буде отримати інформацію про те, хто є реальними власниками тих чи інших компаній, а також провести безкоштовне розслідування походження активів або підозрілих фінансових операцій. Такі зміни відкривають двері до ширшого кола об’єктів, що підлягають перевірці. Відтепер ретельно контролюватимуться фахівці з банкрутства, арбітражні керуючі, оператори онлайн-лотерей та онлайн-бінго. Крім того, у поправках також згадуються дилери дорогоцінних металів.

Пропозиція також містить інформацію про збільшення максимального розміру штрафу для осіб, які не виконують умови перевірки установ, які підпадають під дію закону. Розмір такої санкції зросте до 1 млн. чеських крон. Експерти зійшлися на думці, що максимальна сума 100 000 національних грошових одиниць не є достатнім стримуючим фактором.

Крім того, пропозиція містить умови, за яких можна не проводити перевірку клієнтів. Наприклад, існує ризик, що замовника буде попереджено про можливу процедуру контролю. Проте в інших випадках, коли в компанії не проводився моніторинг, адміністрації організацій, які підпадають під дію закону, зобов’язані негайно повідомляти FAÚ про підозрілість своїх клієнтів.

Галерея