Нова економічна стратегія чеських лікарень – після операції одразу додому

Нова економічна стратегія чеських лікарень – після операції одразу додомуУ медичних організаціях Чехії намітилася нова тенденція – проводити хірургічні операції та виписувати пацієнтів того ж дня. Вважається, що цей новий підхід може заощадити кілька мільярдів чеських крон. Крім того, це нововведення дозволить підвищити якість медичного обслуговування. Про це заявили у Міністерстві охорони здоров’я Чехії.

Згідно з існуючою статистикою, у чеських лікарнях щорічно проводиться операція з видалення жовчного міхура приблизно у 20 тис. пацієнтів. Подібна хірургічна процедура не складна, проте пацієнти залишаються в лікарні під наглядом лікарів протягом шести днів. Це, звичайно, спричиняє великі витрати на догляд та перебування хворого в стаціонарі.

За оцінками експертів, більше ніж 7000 пацієнтів можуть бути успішно відправлені додому протягом кількох годин після такої операції. На думку авторів дослідження, на користь самих пацієнтів — більш ранній витяг і швидке повернення до активного життя. Крім того, такий підхід дозволить заощадити програмі страхування здоров’я близько 100 мільйонів крон. Для стимулювання лікарень минулого року з ініціативи міністра охорони здоров’я Властиміла Валека було внесено кардинальні корективи до механізму відшкодування вартості лікування. В даний час програма включає 17 хірургічних операцій, що виконуються протягом одного дня з моменту надходження пацієнта до стаціонару.

У тексті положення про порядок відшкодування вартості надання медичних послуг наступного року йдеться про необхідність запровадження практики виконання медичних процедур протягом одного дня. Наприклад, після абдомінальної хірургії, до якої відносяться всі операції на органах черевної порожнини, такі як апендицит, каміння у нирках, жовчному міхурі, грижі тощо, пацієнт може бути виписаний вже наступного дня. Це нововведення поширюється також на операції на пальцях, плечах та мигдаликах.

Галерея