Як Чехія виступає у глобальній боротьбі проти пластикового забруднення?

Як Чехія виступає у глобальній боротьбі проти пластикового забруднення? Європа вже давно стикається із проблемою пластикових відходів. Кількість матеріалів, що викидаються, придатних для вторинної переробки, постійно зростає, тоді як відсоток вже перероблених відходів, довгий час залишається практично незмінним.

В результаті підрахунків виявилося, що більш як половина пластику в ЄС зовсім не переробляється. Експерти дуже стурбовані відсутністю прогресу у цій галузі. Важливо, що останнім часом відбулися зміни у визначенні значення терміна переробка пластику. Цей фактор знаходить підтвердження у звітах щодо поводження з цим видом сировини.

У Чехії справа інакша, оскільки пластик тут використовується в менших кількостях, ніж у середньостатистичній країні Європейського Союзу. Більше того, спеціалізовані компанії в Чехії переробляють більше цієї сировини, ніж у середньому по ЄС. Це дозволяє вважати Чехію лідируючою країною з переробки пластику.

Зростання споживання пластмас збільшує кількість токсичних викидів в атмосферу. Внаслідок цього виникають нові проблеми із забрудненням довкілля мікропластиком. Тому в Чехії проводяться заходи для обмеження виробництва та використання пластмасових виробів. Серед них — заборона на деякі види одноразової продукції та посилення вимог щодо збільшення використання вторинної сировини під час виробництва ПЕТ-пляшок.

Уряд Чехії ухвалив законопроект, спрямований на скорочення кількості пластикових відходів та збільшення обсягів їх переробки. В рамках цього закону також планується запровадити заставу для деяких видів упаковки, наприклад, металевої та ПЕТ-упаковки. Подібні дії є значним прогресом, однак для їх оцінки ще потрібен реальний вплив.

Галерея