Гарантована реєстрація в орендованому житлі: привілей для чеських громадян

Гарантована реєстрація в орендованому житлі: привілей для чеських громадянНа думку експертів, для того, щоб оселитися в орендованому будинку чи квартирі на постійній основі, мешканцю, який є громадянином Чехії, не потрібно отримувати дозвіл власника. У деяких випадках домовласники включають до договору умови про обов’язкове узгодження з ними питання про реєстрацію постійного місця проживання квартиронаймача або навіть вказують, що реєстрація такої нерухомості як постійне місце проживання не допускається.

Тим не менше, ті, хто проживає в орендованому будинку або квартирі, мають можливість пред’явити у відповідну чеську компанію або муніципалітет орендний контракт, що діє, і отримати офіційну юридичну реєстрацію свого житла. Це ж право зберігається у тому разі, якщо у тексті договору містяться заборони оформлення регистрации. Якщо мешканець і надалі постійно проживатиме у квартирі та зберігатиме реєстрацію навіть після закінчення терміну дії орендної угоди, це загрожує господареві певними проблемами. Наприклад, може виникнути суперечка у тому, чи належить певне майно у квартирі орендодавцю, а чи не орендарю. Для підтвердження своїх прав власник має пред’явити чеки, квитанції та інші документи.

Щоб знизити ці ризики, орендодавець повинен документально підтвердити свою незгоду з тим, щоб квартиронаймач продовжував проживати у приміщенні. Це має бути зроблено у письмовій формі під час розірвання орендної угоди. Для цього достатньо подати заяву до місцевої адміністративної служби, доклавши до неї договір оренди та документи, що підтверджують факт розірвання цієї угоди. Така заява може бути зроблена письмово або може бути підтверджена фактом закінчення терміну оренди.

Галерея