Межі – не межа: МОЗ рекомендує чехам звернути увагу на світові медичні послуги

у травні запрошують безкоштовно відвідати в Чехії Вальдштейнський палац та сад при ньому фото

Кордони не межа: МОЗ рекомендує чехам звернути увагу на світові медичні послуги. У Міністерстві охорони здоров’я Чехії пропонується для обговорення нововведення для жителів прикордонних районів. Згідно з ним громадяни цих областей проходитимуть лікування не вдома в Чехії, а за кордоном. У цьому випадку чеська страховка діятиме і у закордонних клініках. За словами міністра охорони здоров’я Чехії Властимила Валека, необхідно зробити так, щоб усі мешканці прикордонних регіонів мали безперешкодний доступ до медичних послуг за кордоном, використовуючи свій вітчизняний страховий поліс.

Проте представники страхових агенцій почали вказувати на недоліки цієї ідеї. Зокрема, для отримання закордонної медичної допомоги потрібна попередня згода чеських компаній зі страхування. В іншому випадку пацієнти повинні самі оплачувати лікування, а потім звертатися за його відшкодуванням. Крім того, експерти зазначають, що у ситуації із лікуванням у закордонній клініці ніхто не дасть повної гарантії, що буде відшкодовано 100% вартості лікування.

Для запровадження нової системи депутати мають проголосувати за поправки до Закону про державне медичне страхування. Очевидно, це повідомлення ще дійшло страхових компаній. Якщо за нову систему проголосують, то страхові служби мають розпочати укладати договори із закордонними клініками. При цьому в документах будуть описані всі нюанси щодо оплати їхніх послуг. Це питання може викликати проблеми щодо обсягу та вартості обслуговування. Також доведеться вирішити, чи буде дано «зелене світло» чеському законодавству про медичне страхування за кордоном. В іншому випадку це може створити труднощі. Представники Міністерства охорони здоров’я Чехії бачать у цій ідеї великий потенціал. Зрештою, вона дозволить суттєво підвищити доступність планової медичної допомоги. Проте всі подробиці та можливі наслідки цього проекту наразі невідомі.

Галерея