Що потрібно знати про реєстрацію чеської фірми?

Що потрібно знати про реєстрацію чеської фірми?

 1. Назва компанії : важливо скласти оригінальну назву, яка не збігається частково або повністю з іменами вже зареєстрованих організацій. Крім того, не допускається фонетичне співзвуччя та різниця в написанні менше 3 літер. Щоб не скласти незадовільну назву та отримати відмову в реєстрації, краще заздалегідь приготувати 2-3 запасні імені.
 2. Юридична адреса : для нотаріального запису точну вказівку адреси не потрібно. Найкраще вказати лише найменування населеного пункту. Тоді при переїзді до нового офісу не потрібно вносити правки до нотаріальної відомості.
 3. Види діяльності : існують вільні категорії діяльності (їх 82), а також різновиди, що ліцензуються. Останні вимагають наявності співробітників із спеціальною освітою, певним стажем роботи тощо. У складних випадках може знадобитися отримання концесії. Усі правила та умови регулюються Підприємницьким законом. Надання дозволу на фінансову діяльність регулюється за допомогою окремих підзаконних актів.
 4. Відомості про власника чи засновників , а також систему управління підприємством : на різних фірмах існує своя управлінська схема, за якою підписувати документи має право кожен директор чи навпаки, всі директори одночасно. З 2014 року керівником організації може бути представник юридичної сторони. На деяких підприємствах додатково директором призначається довірена особа, без підпису якої документи компанії втрачають свою юридичну силу. 
 5. Розмір статутного фонду та система його виплати : у 2014 році було дозволено капітал з мінімальним розміром в 1 крону. Але фахівці радять обирати трохи більшу суму, наприклад у 120 крон. Її буде зручно поділити на кілька учасників. Розмір статутного капіталу достатньо вказати близько 30%, решту суми можна виплачувати частинами протягом 5 років. Але Ви можете подумати та заперечити, адже наявність солідного статутного капіталу надає великої значущості фірмі! Звичайно, але в цьому випадку і нотаріальне мито за запис компанії буде значно вищим. Адже вона розраховується на підставі розміру статутного фонду. Засновник збирає частки статутного фонду у кожного із власників компанії, щоб потім внести їх на спеціальний банківський рахунок.
 6. Інша інформація : наприклад, важливими відомостями є такі моменти як компетенція зборів директорів, система прийняття рішення, а також можливість успадкування часткової частини або продаж її третій особі.

Ліцензії

Після цього необхідно зайнятися наступним етапом, а саме отриманням необхідних ліцензій. Для цього існують різні територіальні підприємницькі управління. Звернутися до будь-якого з них можна незалежно від адреси компанії. У процесі оформлення може знадобитися нотаріальний запис та згода власника того приміщення, де розташовуватиметься юридична адреса організації. Витяг з кадастру нерухомості має підтверджувати цю адресу. Коли всі необхідні документи готові отримати ліцензію на вільні види діяльності можна буде швидко, протягом 3-5 днів.

Порядок внесення статутного капіталу

Засновник, що управляє вкладом, відкриває в банківській установі спеціальний накопичувальний рахунок на ім’я компанії. У цьому йому допомагає нотаріальний запис про підприємство. На баланс вкладається грошова сума, яку визначили установчі збори. 

Як зареєструватися в Комерційному реєстрі

Для цієї мети необхідно подати заяву до Торгового суду та додати до неї такі документи:

 • копію нотаріальної відомості;
 • заяву від відповідального за вклади засновника компанії про внесення статутного капіталу;
 • нотаріально засвідчений документ про дієздатність від директора (директорів);
 • довідка, що підтверджує відсутність судимості власника (засновників);
 • кадастровий документ на юридичну адресу;
 • марки держмита на суму 6 000, – Kč.

Реєстраційна процедура може тривати близько п’яти робочих днів. Після цього зареєстрована організація одержує свій ідентифікаційний номер. Далі, згідно із законом, відводиться близько 30 днів на заповнення спеціального формуляра для становлення фірми на облік у фінансовій установі. Маючи на руках витяг з Комерційного реєстру, будь-який директор компанії має можливість зняти кошти, закрити накопичувальний рахунок або перевести гроші з накопичувального рахунку на розрахунковий.

Галерея