Як закрити компанію у Чехії: про що йдеться у законі?

Як закрити компанію у Чехії: про що йдеться у законі? Багато підприємців у Чехії вирішили закрити свої фірми з різних обставин. Наприклад, деякі ухвалили таке рішення у зв’язку з тим, що даний бізнес став нерентабельним або просто було досягнуто основної мети цього підприємства. Причини можуть бути різними, але питання залишається одне: як це зробити законно?

Раніше більшість закордонних бізнесменів за допомогою фірми могли придбати нерухомість у Чехії або отримати основу для довгострокової візи. Тепер, щоб стати власником нерухомості в Чехії, іноземцю не потрібні жодні дозволи та ліцензії. Але для переїзду на постійне місце проживання в країну допоможе лише наявність власної чеської компанії, що діє.

Що потрібно робити?

По-перше, потрібно провести збори всіх засновників. По-друге, затвердити вступну фазу фірми у ліквідацію. По-третє, призначити відповідального за цей процес, який може представляти інтереси всіх власників за дорученням. По-четверте, потрібно, щоб усі засновники підписали цей документ.

Ліквідатор: хто може стати ним?

Процедуру закриття фірми можна покласти на плечі відповідального працівника підприємства. Але цією особою може стати і зовсім стороння людина. Його можуть призначити самі засновники чи суд. Важливо пам’ятати, що без судової ухвали самостійно припинити діяльність фірми не можна. Ліквідатору доручається вести всю процедуру закриття компанії, тому йому наділяються всі необхідні цього права. Після виконання завдання йому нараховується винагорода, яку визначили засновники фірми.

Функції ліквідатора

  1. Подати заявку про початок процесу ліквідації фірми в Комерційний реєстр.
  2. Внести правки у назву підприємства, додавши щодо нього фразу “у ліквідації”.
  3. Зібрати відомості про виробничі активи.
  4. Скласти документ про позачерговий балансовий рахунок, який був дійсним за день до початку процедури ліквідації.
  5. Сплатити податкові відрахування, якщо потрібно.
  6. Провести інвентаризацію для підприємства.
  7. З’ясувати стан відносин із контрагентами.
  8. При визначенні збиткової компанії ліквідатору необхідно розпочати процедуру банкрутства.

Важливо пам’ятати

Про те, що підприємство припинило свою діяльність, потрібно оголосити в публікації Торгового вісника, не менше 2-х разів з інтервалом у 2 тижні. Крім того, обов’язково слід виділити додаткові 3 місяці на надання можливих претензій. Залишки майна підприємства реалізуються. Отримані кошти можуть бути використані для сплати податків та погашення боргів.

З якого моменту вважати організацію ліквідованою?

Відповідальний за ліквідацію фірми повинен надати засновникам проект вирішення розподілу залишків підприємства разом із довідкою про хід ліквідації їх затвердження. На момент розподілу залишкових частин підприємства складається балансова відомість та подається запит на згоду фінансових установ на ліквідацію фірми.

Після того, як було сплачено всі борги, складається відповідний документ. Потім протягом місяця подається заява до Комерційного реєстру про те, щоб організація, що ліквідується, була видалена з його списку.

Варто зауважити, що у випадку, коли фірма не вела активну діяльність і не мала великого майна, процедура ліквідації займає невелику кількість часу. А в деяких випадках весь процес зводиться до підписання кількох документів.

Галерея