Внаслідок тривалого конфлікту Ізраїль почне економічно слабшати. Ця ситуація позначиться на Чехії.

Внаслідок конфлікту, що затягнувся, Ізраїль почне економічно слабшати, ця ситуація позначиться на Чехії у вигляді підвищення цін на електроенергію. За словами Павла Кисилки, Об’єднана чесько-ізраїльська торгова палата має свою думку щодо можливих наслідків конфлікту в Ізраїлі та його відображення на чеській економіці. Зокрема, негативний вплив відчуватиметься в енергетичному секторі. «Хоч ізраїльтяни можуть винести більше, ніж зараз, економічне виснаження для них неминуче, – вважає економіст.

Але найнеприємніше в цій ситуації те, що цей конфлікт завдасть серйозних збитків чеським компаніям енергетичного сектору. В даний час криза, пов’язана з протистоянням сектора Газа та Ізраїлю, має явно виражений суто місцевий резонанс. Тому загрози для ринків та експорту наразі немає. Однак, якщо конфлікт продовжиться чи пошириться на інші регіони, такі як Ліван, Сирія чи Іран, ізраїльська економіка не витримає. А така ситуація економічно послабить і чеську промисловість.

На думку Павла Кисилки, Чехія, яка є експортером до Ізраїлю, одразу відчує негативні наслідки. “Поки загрози не видно, але політичні та військові питання залишаються дуже гострими”, – підкреслив фахівець. Він попереджає про можливе зростання цін на енергоносії у регіоні внаслідок конфлікту: «Ціна на нафтові та газові ресурси зростатиме. В результаті інфляційний ефект для нашої країни буде дуже відчутним. Тому дуже важливо мати стабільні та доступні ресурси, як енергетичні, так і сировинні.

Таким чином, економічний потенціал спільних торгових відносин між Чехією та Ізраїлем, а також успіх бізнесу обох країн безпосередньо залежать від того, наскільки вдасться зупинити ескалацію ізраїльської кризи та не затягувати цей процес. Як переїхати з Ізраїлю до Чехії, читайте тут

Галерея