Житло є ключовим питанням завтрашнього дня для Чехії.

Житло є ключовим питанням завтрашнього дня для Чехії. Ситуація з ринком житла в Чехії викликає занепокоєння. Зростають ціни на нерухомість , і багато домогосподарств відчувають грошові проблеми, які пов’язані з орендою, енергоспоживанням та оплатою комунальних послуг.

На території Чехії близько половини населення проживає в орендованому житлі, при цьому лише частина з них має стабільний довгостроковий договір. Це викликає почуття невпевненості щодо майбутнього як в орендарів, так і в орендодавців.

Для вирішення цієї проблеми доцільно підвищити якість взаємовідносин між домовласниками та наймачами. Зробити це можна шляхом зміни нормативної бази та створення більш надійних договірних зобов’язань.

Орендареві необхідно бути впевненим у тому, що орендодавець не виселить його з дому за відсутності вагомих підстав та не збільшить несподівано розмір встановленої орендної плати. У свою чергу, власники хочуть мати повну гарантію того, що вони зможуть у стислі терміни розпрощатися з несумлінними мешканцями. Такі зміни вже почали готувати співробітники Міністерства регіонального розвитку та Міністерства юстиції Чеської Республіки. 

Крім цього, на чеському ринку житла має бути посилена тенденція до зростання конкуренції. Досягнути цього можна шляхом сприяння зведенню об’єктів житлового будівництва, що здаються в оренду. Приватні чеські компанії, забудовники, асоціації та муніципалітети мають отримувати підтримку, інвестуючи у цей сектор. 

Розвиток ситуації у сфері іпотечного кредитування на тлі різкого стрибка вгору відсотка за позиками змусило багатьох фахівців поринути у роздуми. У найближчі кілька років ставки попиту, звичайно, зростатимуть, але все ж таки не зможуть досягти небувалого ажіотажу тих часів, коли відсоткові коефіцієнти були нижчими за 2%.

Галерея