Зниження дотацій з боку уряду Чехії збільшить ціну на енергоресурси на 3 тисячі крон

Зниження дотацій з боку уряду Чехії збільшить ціну на енергоресурси на 3 тисячі крон. З наступного року витрати на електроенергію збільшаться на 3 000 чеських крон. За розрахунками, це приблизно 250 крон на місяць. Таке подорожчання позначиться не лише на чеських компаніях , а й насамперед на гаманцях пересічних громадян Чехії.

Уряд ухвалив рішення про скорочення державних коштів субсидування альтернативних енергоджерел на суму 13,5 мільярда крон. Також планується урізати фінансову підтримку систем передачі та розподілу електричної енергії приблизно на 38 мільярдів.

Відшкодування витрат на сонячну енергію, гідроенергію та енергію з біомаси означає для фірм ту саму суму, що й для домогосподарств — додаткові 1 800 крон із розрахунку на рік. Сьогодні постачальники електроенергії пропонують пільгові ціни, які приблизно на 1 тис. крон нижчі від граничного рівня, встановленого урядом. Проте регульована частина енергопостачання збільшуватиметься.

За словами представника Міністерства торгівлі та промисловості Юзефа Сікеля, вже на початку січня ціни на енергоносії зростуть на 10%. На сайті міністерства опубліковано передбачувану економію, яка становить близько 84 млрд. крон. Її планують реалізувати до 2024 року за рахунок національних субсидій.

На думку експертів, уряд планує взяти більшу частину грошей у бюджеті із фондів промисловості та торгівлі — близько 55 млрд. чеських крон. Таким чином, у затвердженому бюджеті наступного року виникне нестача коштів у розмірі 252 мільярдів. З бюджетного фонду планується виплачувати субсидії на зелену енергетику. Міністерство сільського господарства також вирішило скоротити на 10,4 млрд чеських крон обсяг власних субсидій, а міністерство транспорту недоотримає наступного року близько 9 млрд чеських крон.

Галерея